In de multiculturele wijk Laak in Den Haag vind je Aden Yemeni Restaurant, een restaurant waar je kennismaakt met de Jemenitische keuken. Van kruidige stoofgerechten en gegrilde vis tot verschillende mezzes en versgebakken brood. Hier kun je uitgebreid genieten van allerlei smaken. Dit nieuwe restaurant trok al meerdere keren mijn aandacht en dus werd het tijd om wat te proeven.
Ik ging er dineren en proefde verschillende gerechten, waaronder een bijzondere lamsstoof, gegrilde dorade en okra in tomatensaus. We sloten de avond af met een heerlijk zoet dessert. Benieuwd naar de sfeer, de gerechten en mijn ervaring bij Aden Yemeni Restaurant? Je leest er alles over in dit artikel.

Aden Yemeni Restaurant in Den Haag
Aden Yemeni Restaurant ligt op de hoek bij het Hildebrandplein, naast het Laaktheater en op loopafstand van station Den Haag Moerwijk. Het restaurant opende in maart 2026 zijn deuren en is een mooie toevoeging aan de Haagse horeca. In deze multiculturele wijk past het restaurant uitstekend. Aan de buitenkant valt het op door het mooie terras, waar je bij lekker weer gezellig kunt zitten. Ook binnen ziet het restaurant er sfeervol uit. Het interieur is modern ingericht met fluwelen banken en stoelen, veel planten en grote ramen die voor veel daglicht zorgen. In de lampen en het servies herken je ook de Jemenitische invloeden. Het geheel voelt warm en gezellig aan.


We werden hartelijk ontvangen en dat warme gevoel bleef de hele avond aanwezig. Aden Yemeni Restaurant is een echt familierestaurant. De vader staat in de keuken en zijn zoons zorgen voor de gasten. Die persoonlijke aanpak geeft het restaurant een huiselijke sfeer. Je merkt dat er met aandacht voor het eten en de gasten wordt gewerkt.

Jemenitische soep en mezzes vooraf
We begonnen het diner met twee aanbevolen drankjes: Adeni citroen en een citroen-muntlimonade. Beide drankjes waren verfrissend, zoet en feestelijk. Een lekkere start van de avond,
Daarbij kregen we een Jemenitische soep van het huis. Het was eerder een kruidige vleesbouillon dan een dikke soep. Deze bouillon wordt vaak gezien als een versterkend gerecht en vormde een fijne, warme start van het diner.


Daarna verscheen er een grote schaal met verschillende mezzes op tafel. We konden genieten van onder andere hummus, moutabal, fattoush en andere vegetarische dips met verschillende kruiden en smaken. Bij de mezzes werd vers tawabrood geserveerd, dat in een tandoor wordt gebakken. Het brood is dun, zacht en een beetje bladerdeegachtig. Je kunt het gemakkelijk afscheuren en gebruiken om de dips mee op te eten. Er wordt veel boter in verwerkt, waardoor het brood heerlijk zacht en rijk van smaak is. Mijn tafelgenoot bleef er dan ook van eten! Het brood is helaas niet koemelkvrij is. De combinatie van de verschillende dips en het warme brood maakte dit een heerlijke manier om de maaltijd te beginnen. Het is ook gezellig om met elkaar verschillende smaken te proberen en alles samen te delen.


Gegrilde vis en Jemenitische stoofgerechten
De Jemenitische keuken staat bekend om geurige kruiden, rijstgerechten, stoofschotels en gegrild vlees en vis. Ook bij Aden Yemeni Restaurant kun je verschillende specialiteiten ontdekken. Wij kozen voor een combinatie van vlees, vis en groenten, zodat we meerdere gerechten konden proeven.
Een van de gerechten die we bestelden was de Zurbian lam. Dit is een specialiteit die bij Aden Yemeni Restaurant alleen in het weekend verkrijgbaar is. Het gerecht bestaat uit malse lamschenkel, in stukken geserveerd met kruidige rijst. Het vlees was lekker zacht en de gekruide rijst vormde een goede combinatie met de rijke smaak van het lam. Een mooi gerecht voor wie graag uitgebreid geniet van een smaakvolle stoofschotel.


Ook kozen we voor een gegrilde dorade. Ik ben dol op vis en deze dorade stelde zeker niet teleur. De vis had een krokant, kruidig korstje, terwijl het vlees vanbinnen heerlijk zacht was. Ik zat echt te smullen! De combinatie van de kruiden en de bereiding op de grill gaf de vis veel smaak, zonder dat het zachte visvlees verloren ging.
Als groentegerecht bestelden we okra in tomatensaus. Deze werd geserveerd in een warm, sissend pannetje, wat er meteen aantrekkelijk uitzag op tafel. De okra en de tomatensaus vormden een lekkere aanvulling op de kruidige rijst en de andere gerechten. Juist door verschillende gerechten te bestellen, konden we de smaken goed met elkaar combineren.


Bij het eten kregen we niet alleen het brood, maar ook langkorrelige rijst. Daardoor was er genoeg om de verschillende gerechten mee te eten en de sauzen goed op te nemen. We hebben echt genoten van deze combinatie!
Yementische desserts
Een diner is voor mij niet compleet zonder dessert. We sloten de avond daarom af met kunafa, een bekend dessert uit het Midden-Oosten. Kunafa wordt gemaakt met dunne sliertjes deeg, die vaak worden omschreven als engelenhaar. Het deeg krijgt een knapperige structuur en binnenin zit een zachte, romige vulling. Bij Aden Yemeni Restaurant werd het dessert afgemaakt met Nutella en stukjes pistache. Het was ee machtig en zoet dessert, maar wel ontzettend lekker. De knapperige buitenkant, de romige vulling en de chocolade vormden samen een heerlijke combinatie.

Nog veel meer gerechten om te ontdekken
De menukaart van Aden Yemeni Restaurant biedt nog veel meer gerechten die ik graag een volgende keer wil proberen. Zo staan er verschillende varianten van mandi op de kaart, bijvoorbeeld met lam of kip. Mandi is een bekend rijstgerecht uit de Jemenitische keuken, waarbij het vlees en de rijst met geurige kruiden worden bereid.
Ook zijn er verschillende gegrilde visgerechten, meer mezzes, gevulde druivenbladeren en samosa’s. Er is dus volop keuze als je graag verschillende gerechten wilt ontdekken en samen wilt delen. Ik heb tijdens mijn bezoek al veel lekkere smaken mogen proeven, maar ik ben hier nog lang niet uitgegeten!
Dieetwensen en allergieën
De gerechten bij Aden Yemeni Restaurant vers worden bereid, kun je het beste per gerecht navragen welke ingrediënten erin zitten en hoe het wordt bereid. Ik heb vooraf mijn dieetwensen aangegeven. Tijdens het diner heb ik zelf ook nog een paar keer extra gecontroleerd of de gerechten geschikt waren. Dat is wel belangrijk, want dieetwensen en allergieën werden niet bij ieder gerecht vanzelfsprekend meegenomen. Maar daarna kon ik gelukkig veilig genieten van het eten. Ook werd er extra rijst voor mij geregeld als vervanging voor het brood met boter. Dat vond ik een fijne oplossing,
Mijn ervaring bij Aden Yemeni Restaurant in Den Haag
Aden Yemeni Restaurant is een leuke plek om kennis te maken met de Jemenitische keuken. Het warme interieur, de persoonlijke ontvangst en de verschillende gerechten maken het een fijne plek voor een avondje uit.


