Een vegan kookworkshop bij Kookstudio The Kitchen is een inspirerende en vooral heel gezellige manier om kennis te maken met de veelzijdigheid van de vegan keuken. Samen met mijn moeder volgde ik de Midden-Oosterse vegan kookworkshop en we gingen aan de slag met maar liefst 14 verschillende gerechten. Van geroosterde bloemkool met munt, gevulde broodjes en Iraanse noedelsoep tot kubbeh van bulgur, pompoen met za’atar en huisgemaakte pita. En natuurlijk sloten we af met een heerlijk vegan dessert: malabi met amandelen en kokos.
Bij een Midden-Oosterse keuken denk je misschien al snel aan hummus en baba ganoush. Die kan ik inmiddels zelf maken, maar tijdens deze workshop ontdekten we juist allerlei gerechten die voor ons helemaal nieuw waren. In een middag leerden we nieuwe ingrediënten, technieken en smaakcombinaties kennen. In dit artikel vertel ik je alles over onze ervaring bij Kookstudio The Kitchen.

Over Kookstudio The Kitchen
Aan het begin van de workshop stelt eigenaresse Rjimke de Vries zich aan ons voor. Haar grote passies zijn koken, reizen, sporten en genieten van de natuur. Door de jaren heen heeft ze veel van de wereld gezien en zich onderweg laten inspireren door verschillende culturen, smaken en kooktradities. Daarnaast werkte ze in verschillende restaurants, waar haar liefde voor goed eten en koken verder groeide. Rjimke was ook tien jaar lang eigenaresse van FOAM, de bekende vegan ontbijt- en lunchspot in Den Haag.


In 2019 opende Rjimke Kookstudio The Kitchen. De kookstudio aan de Boomsluiterkade in Den Haag is voor haar een echte happy place, waar lekker eten, creativiteit, gezelligheid en verbinding samenkomen. Ze wil mensen inspireren om nieuwe smaken te ontdekken en laten ervaren hoe leuk, toegankelijk en verrassend vegan koken kan zijn. En dat merk je tijdens de workshop. Of je nu een ervaren thuiskok bent of voor het eerst met bepaalde ingrediënten werkt, iedereen kan meedoen. Voor Rjimke draait koken niet alleen om recepten, maar vooral om ontdekken, delen, proeven en genieten.
De kookstudio ligt bovendien op een fijne locatie aan de Boomsluiterkade, op loopafstand van zowel station Hollands Spoor, het centrum als Den Haag Centraal.

Vegan kookworkshops
Tijdens de kookworkshops van The Kitchen bereid je gezamenlijk maar liefst 10 tot 14 verschillende gerechten. Samen vormen ze uiteindelijk een uitgebreide tafel vol salades, warme gerechten, dips, huisgemaakt brood en een dessert. Je leert nieuwe ingrediënten kennen, ontdekt verschillende bereidingstechnieken en ervaart hoe verrassende smaakcombinaties samenkomen. Het leuke is dat de gerechten niet alleen tijdens de workshop lekker zijn, maar ook zo zijn bedacht dat je ze thuis opnieuw kunt maken. Er zijn verschillende thema’s om uit te kiezen:
- Asian Streetfood
- Foodtrip around the World
- Italiaans
- Libanees
- Het Midden-Oosten
- Grieks
- Mexicaans
- De Specerijenroute

Midden-Oosterse vegan kookworkshop
Wij kozen voor Het Midden-Oosten en kregen een verrassend menu voorgeschoteld. Tijdens onze workshop konden we alleen of samen met iemand aan een gerecht werken. Dit was heel laagdrempelig. Je ging met één gerecht aan de slag, overlegde tussendoor met de anderen en zodra je klaar was, kon je helpen met een volgend gerecht. We maakten onder andere:
- Geroosterde bloemkool met munt
- Gevulde broodjes met ui en fenegriek
- Iraanse noedelsoep met bonen
- Kubbeh van bulgur
- Prei tarte tatin met za’atar
- Bkeila, aardappel en bonenstoof
- Koude komkommersoep
- Limabonen met ingemaakte citroen
- Messabecha met tabiela
- Pompoen met za’tar en kokosyoghurt
- Spinazie met zonnebloempitten
- Fatayer uit Libanon
- Huisgemaakte pita
- Dessert: Malabi met amandelen en kokos
Ik ging zelf aan de slag met de limabonen met ingemaakte citroen. Een gerecht dat ik vooraf nog niet kende, maar waarvan ik de combinatie van smaken erg lekker vond. We gingen aan de slag en de recepten zijn makkelijk omschreven, maar ook bewerkelijk. De vijzel, keukenmachine, oven of deegroller, er kan van alles aan te pas koken.


Alles is goed voorbereid
Wat mij tijdens de workshop direct opviel, was hoe goed alles was voorbereid. Alle ingrediënten die je voor een recept nodig hebt, liggen al klaar bij het betreffende recept. Je kunt daardoor meteen beginnen en hoeft niet eerst nog van alles bij elkaar te zoeken. Ook de keuken zelf is voorzien van goed materiaal en was ontzettend schoon. Dat maakt het koken niet alleen makkelijker, maar ook prettig.
Ben je klaar met je eigen gerecht? Dan kun je andere deelnemers helpen. Daardoor krijg je vanzelf ook een kijkje bij de bereiding van andere gerechten en leer je nóg meer tijdens de workshop. De sfeer was heel ontspannen. Iedereen was spontaan, behulpzaam en enthousiast. Dat maakte het koken samen extra gezellig.


Samen aan tafel
Nadat alle gerechten waren bereid, was het tijd om aan tafel te gaan. Alle gerechten werden op tafel gezet en samen vormden ze een enorme Midden-Oosterse vegan tafel. We waren echt verrast door de smaken. Ondanks dat we zoveel verschillende gerechten hadden gemaakt, paste alles goed bij elkaar. Van de kruidige stoofgerechten tot de verschillende dips, groenten en het huisgemaakte brood. Echt alles was goed op smaak en eigenlijk was er niets dat tegenviel.
Het leuke van zo’n workshop is dat je niet alleen leert koken, maar uiteindelijk ook uitgebreid samen eet. En als er na afloop eten overblijft, mag je dit gewoon meenemen. Neem dus vooral wat bakjes mee!
Een ander leuk onderdeel is dat je na afloop alle recepten meekrijgt. Zo kun je thuis verder experimenteren met de gerechten die je tijdens de workshop hebt ontdekt. Ik vind dat persoonlijk een grote meerwaarde. Je hebt tijdens de workshop al geleerd hoe je de gerechten maakt en kunt ze vervolgens thuis nog een keer bereiden voor familie of vrienden.






Kookworkshop voor groepen
Je kunt een kookworkshop bij The Kitchen los boeken en aansluiten bij een samengestelde groep. Maar het is ook mogelijk om een privéworkshop vanaf 6 personen te organiseren.
Dat lijkt mij bijvoorbeeld erg leuk voor een groep vrienden of familie, maar ook als origineel teamuitje. Samen koken, nieuwe gerechten ontdekken en daarna met elkaar aan tafel: wat mij betreft een heel geslaagd concept voor een gezellige middag of avond.
Goed rekening houden met dieetwensen en allergieën
Voor mij was het extra belangrijk hoe er tijdens de workshop werd omgegaan met dieetwensen en allergieën. Ik heb vooraf aangegeven dat ik een notenallergie heb. Rjimke ging hier ontzettend professioneel mee om en paste de gerechten voor mij aan. Waar nodig werden ingrediënten vervangen en alle gerechten werden volledig notenvrij bereid. Ook tijdens de workshop werd er goed opgelet. Dat gaf mij een veilig en vertrouwd gevoel en zorgde ervoor dat ik zonder zorgen alle gerechten kon proeven. En maar goed ook, want er was ontzettend veel lekkers te ontdekken!
Onze ervaring bij Kookstudio The Kitchen
Mijn moeder en ik hebben ontzettend genoten van deze vegan kookworkshop. We hebben niet alleen veel nieuwe gerechten leren kennen, maar ook nieuwe ingrediënten en smaakcombinaties ontdekt. Wat ik vooral leuk vond, is dat de workshop veel verder gaat dan alleen een aantal recepten volgen. Je bent actief bezig, leert van elkaar, ontdekt een keuken die je misschien nog niet zo goed kent en sluit af met een uitgebreide maaltijd aan een gezellige tafel.
De Midden-Oosterse vegan kookworkshop bij Kookstudio The Kitchen is wat mij betreft dan ook een echte aanrader voor iedereen die van koken houdt en meer wil leren over de vegan keuken. Wij zijn in ieder geval al nieuwsgierig geworden naar de andere workshops!

Klik hier voor meer hotspots in Den Haag

